Artikel bewaren

Je hebt een account nodig om artikelen in je profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
Reacties0

BOEK ‘Eetstoorniskliniek versterkt de stoornis juist’

Een dag nadat ze achttien wordt, overlijdt Nora aan de gevolgen van een eetstoornis. Ruim drie jaar stond haar leven in het teken van niet eten, nóg meer afvallen, ziekenhuisopnames, dwangvoeding en opnames in een kliniek. Tot ze niet meer verder kon. En ze was niet de enige.
Foto: Annemarijne Bax
Nog zes meisjes die met Nora in de kliniek verbleven, overlijden dat jaar aan de gevolgen van anorexia. Hoe heeft dit kunnen gebeuren? Nora’s vader, onderzoeksjournalist Koos Neuvel, gaat in zijn boek Nora & Co op zoek naar antwoorden.

https://static-content.springer.com/image/art%3A10.1007%2Fs41185-020-0544-1/MediaObjects/41185_2020_544_Fig1_HTML.jpgHoe was het voor jullie als gezin om een leven te leven dat in het teken stond van anorexia?

‘Het was enorm zwaar, een ware uitputtingsslag. Vooral de periodes dat Nora
Premium


    Al abonnee? Log dan in

    Geef je reactie

    Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn. Heb je nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.