Artikel bewaren

Je hebt een account nodig om artikelen in je profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
Reacties0

Deze woonwijk voor mensen met dementie is na 20 jaar nog steeds baanbrekend

Een echte concertzaal, een heuse bruine kroeg en een beautysalon. Mensen met gevorderde dementie vinden het allemaal in de Hogeweyk in Weesp. Ze hoeven niet naar een traditionele afdeling van een verpleeghuis, maar kunnen gewoon leven in de speciaal voor hen gebouwde woonwijk. Dat inspireert ook in andere landen.  
© 2015 Be Advice / De Hogeweyk / Vivium Zorggroep

Dertig jaar geleden werkte Eloy van Hal als facilitair manager in een traditioneel verpleeghuis. Toen hem werd gevraagd of hij er zelf ooit zou willen wonen, was zijn antwoord resoluut: ‘nee.’ Die simpele maar confronterende vraag werd het beginpunt van een fundamenteel andere manier van denken over woonvoorzieningen voor mensen met dementie. Niet de zorg, maar het voortzetten van het ‘gewone leven’ moest het uitgangspunt worden. 

Gevaar of welkome toevoeging?

Premium

Wil je dit artikel lezen?

Neem een maandabonnement op Zorg+Welzijn voor maar €15,- per maand!


  • Onbeperkt alle premium artikelen lezen
  • Online alle artikelen uit het magazine lezen
  • Toegang tot meer dan 900 zinvolle dagbestedingsactiviteiten

Al abonnee? Log dan in

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn. Heb je nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.