Artikel bewaren

Je hebt een account nodig om artikelen in je profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
Reacties0

IN BEELD Alzheimer fluisteren

'Meegaan met een partner, een ouder, die totaal iemand anders wordt, is heel moeilijk. Het gaat om het doorbreken van je eigen schaamte en verlegenheid.' Dat breekpunt wil Cigdem Yuksel in haar foto's vastleggen. 'Soms is het al gebeurd, soms gebeurt het pas op het moment dat ik de foto maak.'
Fotoserie: Cigdem Yuksel.
https://static-content.springer.com/image/art%3A10.1007%2Fs41185-019-0252-x/MediaObjects/41185_2019_252_Fig1_HTML.jpg

Met ‘Alzheimer fluisteren’ wordt bedoeld: het meegaan van mantelzorgers met iemand die dementeert. Het is een groter project van Adelheid+Zina dat naast het maken van een fotoserie bijvoorbeeld ook een theatervoorstelling omvat.

‘Ik was 25 jaar en wilde in Amsterdam gaan wonen, mijn eigen leven opbouwen’, zegt Cigdem Yuksel. ‘Maar ik heb een Turkse achtergrond en binnen die normen, waarden en regels is dat not done. Als Turks meisje ga

Premium


    Al abonnee? Log dan in

    Geef je reactie

    Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn. Heb je nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.