Artikel bewaren

Je hebt een account nodig om artikelen in je profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
Reacties0

Van deze bezuiniging zijn mensen in armoede de dupe: ‘Dit kan toch niet waar zijn’

150.000 mensen in armoede worden extra hard getroffen door een nieuwe kabinetsbezuiniging. Die zat verstopt in een aanpassing van de Wet proactieve dienstverlenging. Hoe zit dat? Wij leggen je dat in vijf vragen en antwoorden uit.
Van deze bezuiniging zijn mensen in armoede de dupe: 'Dit kan toch niet waar zijn'
© Devenorr / Getty Images / iStock

Een van de belangrijkste taken van gemeenten is het voorkomen van armoede en schulden bij hun inwoners. Zij bieden onder meer schuldhulp, minimaregelingen zoals bijzondere bijstand en ondersteuning via de Participatiewet en de Jeugdwet. Sociaal werkers, die als geen ander dichtbij mensen in wijken en dorpen staan, vervullen hierbij een belangrijke rol.

Toch is het bijvoorbeeld vanwege schaamte onder cliënten, wantrouwen naar overheidsinstanties of onwetendheid moeilijk om mensen die onder

Premium

Wil je dit artikel lezen?

Neem een maandabonnement op Zorg+Welzijn voor maar €15,- per maand!


  • Onbeperkt alle premium artikelen lezen
  • Online alle artikelen uit het magazine lezen
  • Toegang tot meer dan 900 zinvolle dagbestedingsactiviteiten

Al abonnee? Log dan in

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn. Heb je nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.