‘Tussen nachtzorg en dagzorg zit een groot gat, dat moet anders’
De slaapkwaliteit van mensen met een verstandelijke beperking onderzoeken hoort een vast onderdeel van de zorg te zijn, vindt slaapdeskundige Sylvia Loos van zorgorganisatie Sherpa. ‘Veel cliënten kunnen een hele nacht wakker liggen zonder dat iemand het doorheeft.’
Veel mensen met een verstandelijke beperking slapen slecht omdat ze zich onveilig voelen, weet slaapdeskundige van Sherpa Sylvia Loos. Met 24-uurszorg en zorgvuldig slaaponderzoek kunnen sociale professionals gezondheidsproblemen verminderen, legt ze uit. Foto ter illustratie.
Mensen met een licht verstandelijke beperking (LVB) vormen in het sociaal domein één van de meest kwetsbare groepen. Het wordt voor hen alsmaar lastiger om zelfstandig te functioneren in onze steeds complexere samenleving. Hoe kun je hen als professional ondersteunen?