Artikel bewaren

Je hebt een account nodig om artikelen in je profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
Reacties0

Onbegrepen gedrag op het station: niet handhaven maar zorgen

Ziekenhuizen, bibliotheken en OV-bedrijven hebben steeds vaker te maken met mensen met onbegrepen gedrag. Zij trainen medewerkers om daarmee om te gaan en zoeken samenwerking met hulpverlening en politie. Na een pilot met de inzet van interventiemedewerkers onbegrepen gedrag gaat de NS hun kennis breder onder medewerkers verspreiden. Wat leerden ze?
Foto ANP / Hollandse Hoogte Venema Media

Enkele maanden geleden werd Teun, interventiemedewerker onbegrepen gedrag op Utrecht Centraal, opgebeld door zijn collega’s van veiligheid & service: er was een verwarde man op het spoor aangetroffen. Samen met Jellinek veldwerk zocht Teun contact met VluchtelingenWerk Nederland en stichting De Tussenvoorziening. De laatste bezorgde de man, die zijn schoen op het spoor was kwijtgeraakt, nieuwe sokken en schoenen.

Psychologische beoordeling

Via een wijkagent van Politie Eenheid Midden-Nederland kwamen ze

Premium

Wil je dit artikel lezen?

Neem een maandabonnement op Zorg+Welzijn voor maar €15,- per maand!


  • Onbeperkt alle premium artikelen lezen
  • Online alle artikelen uit het magazine lezen
  • Toegang tot meer dan 900 zinvolle dagbestedingsactiviteiten

Al abonnee? Log dan in

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn. Heb je nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.