Artikel bewaren

Je hebt een account nodig om artikelen in je profiel op te slaan

Login of Maak een account aan
Reacties0

Wat media-aandacht het sociaal werk kan opleveren

Als sociaal werker maak je het verschil voor je cliënt of buurtbewoner. Maar wil je óók verschil maken voor jezelf en voor je vak? Als je een goed verhaal hebt en een flinke dosis lef, kun je de media opzoeken. Wie dat durft, wordt zichtbaarder en kan het vak (of dat mooie initiatief in de wijk) op de kaart zetten.
Wat media-aandacht het sociaal werk kan opleveren. Op de foto vindt een interview plaats.
© Studio Romantic / stock.adobe.com

De vijfdelige serie van Trouw over jeugdcriminaliteit in Lelystad laat zien hoe krachtig mediabelangstelling kan zijn. Journalist Stefan Keukenkamp liep maandenlang mee met jongerenwerkers, politie, ambtenaren, jongeren en ouders. De serie gaf een realistisch beeld van jongerenwerkers die op de fiets door wijken trekken, vertrouwen winnen en alternatieven bieden voor het criminele pad. Deze media-aandacht bleef niet zonder gevolgen. De gemeente besloot het aantal jongerenwerkers te verdubbelen en extra jongerenlocaties te realiseren. Nu, 3 jaar

Premium

Wil je dit artikel lezen?

Neem een maandabonnement op Zorg+Welzijn voor maar €15,- per maand!


  • Onbeperkt alle premium artikelen lezen
  • Online alle artikelen uit het magazine lezen
  • Toegang tot meer dan 900 zinvolle dagbestedingsactiviteiten

Al abonnee? Log dan in

Geef je reactie

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn. Heb je nog geen account, maak dan hieronder een account aan. Lees ook de spelregels.