Maatschappelijke woonvorm: van droom tot gedeelde ambitie
Wonen, zorg en onderwijs in één gebouw. Gert van Uffelen en Michiel Wijnen ontwikkelen woonvormen die bijdragen aan leefbaarheid in wijken en, sociale, wensen van bewoners. Dat kunnen mensen met een zorgvraag zijn of mensen/kinderen voor wie ontmoeting belangrijk is. ‘Wij zijn ervan overtuigd dat maatschappelijke woonvormen leiden tot minder problemen voor bewoners en minder druk op de zorg.’
Het project in Amersfoort Vathorst is geïnitieerd door mensen die de handen ineen sloegen om een droom waar te maken, namelijk één plek voor gelijkgestemden. Fotograaf: Rufus de Vries.
De behoefte van en de interactie tussen mensen en hun omgeving is het uitgangspunt voor de directeuren van Zenzo, maatschappelijk vastgoed. Mooi gezegd, maar ook gedaan? Een voorbeeldproject is het Huis van Leusden dat werken, zorg en ontmoeting combineert onder één dak. Een multifunctioneel centrumgebouw op de locatie van het oude gemeentehuis. Het herbergt een nieuw gemeentehuis en biedt onderdak aan verschillende maatschappelijke – en vrijwilligersorganisaties. Het is een centraal ontmoetingspunt voor mensen met een
Premium
Wil je dit artikel lezen?
Neem een maandabonnement op zorgwelzijn.nl voor slechts €14,50 per maand!
Onbeperkt alle premium artikelen lezen
Online alle artikelen uit het magazine lezen
Toegang tot meer dan 900 zinvolle dagbestedingsactiviteiten
Zo lang mogelijk thuis wonen. Dat is wat iedereen wil. Of het nu gaat om ouderen, mensen met psychische problemen of het minder snel uit huis plaatsen van jongeren. Langer thuis is het doel. Maar wat vraagt dat van professionals?