Home » Actueel » Video » Video

'Dokter, mag ik dood?'

13-02 2012 | 10:43
Waardering
 

Corry van der Kolk is een van de vele ouderen die hun leven als voltooid beschouwen. Volgens de regels van de tien jaar oude euthanasiewet mag een arts hen niet helpen, omdat zij niet ondraaglijk en uitzichtloos lijden. Het burgerinitiatief Uit Vrije Wil verzamelde 116.000 handtekeningen om de euthanasiewet uit te breiden.

Ouderen met een zogeheten voltooid leven willen middels een spuit of een drankje van de arts sterven. De huisarts van Corry van der Kolk hielp haar niet, hij vond haar nog te levenslustig. Ook vier andere artsen beoordeelden haar verzoek negatief. Ze vroeg tevergeefs: 'Dokter, mag ik dood?' ZEMBLA maakte hierover een uitzending:

Get Microsoft Silverlight
Bekijk de video in andere formaten.

Bron: ZEMBLA
Beoordeel dit artikel
Reageer op dit artikel

Volg ons op +




Zorg + Welzijn Vacatures +

Kijk hier voor meer vacatures »

 

Meer nieuws +

  • Handleiding hoe om te gaan met inspectie mag niet

    Handleiding hoe om te gaan met inspectie mag niet

    25-05-2012

    Staatssecretaris Fred Teeven (Justitie) wil dat justitiële jeugdinrichtingen stoppen met het gebruik van een handleiding over hoe om te gaan met de inspectie. Een woordvoerster van Teeven bevestigde vrijdag berichtgeving hierover in De Telegraaf. ‘Er staan dingen in het protocol waar we niet gelukkig mee zijn’, aldus de zegsvrouw.

    Lees verder » Waardering