Home » Actueel » Video » Video

'Vrouwen Antilliaanse criminelen vaak medeplichtig'

30-09 2009 | 10:05
Waardering
 

Hoogleraar ‘Jeugd en Educatie van Antillianen’ Marion van San deed onderzoek naar hoe vrouwen van antilliaanse criminelen betrokken zijn bij de activiteiten van hun partner. In haar oratie ‘De aantrekkingskracht van gevaarlijke mannen’ trekt Marion van San harde conclusies.

Een van de conclusies is dat deze vrouwen vaker dan gemiddeld op de hoogte zijn van de criminele activiteiten van hun partner. Vaak houden zij zich hier zelfs actief mee bezig. De hoogleraar pleit voor een grootschalig sociaal programma voor deze vrouwen. Volgens Van San zijn zij verantwoordelijk voor de instandhouding van een dynastie. In het programma Pauw en Wittemanvan 29 september doet zij haar verhaal.

Ga voor meer video's naar de videopagina >>

Bron: Pauw en Witteman/ Universiteit Utrecht
Beoordeel dit artikel

Volg ons op +




Zorg + Welzijn Vacatures +

Kijk hier voor meer vacatures »

 

Meer nieuws +

  • Seks onder 12 verkrachting

    Seks onder 12 verkrachting

    01-02-2012

    Seks met kinderen die jonger zijn dan 12 jaar moet als verkrachting worden bestraft. CDA en VVD hebben donderdag een wetsvoorstel ingediend om dat te regelen. Volgens deze partijen ziet de samenleving seks met jonge kinderen als verkrachting, maar was dit nog niet in de wet vastgelegd.

    Lees verder » Waardering