Groeiprogramma Oranje Fonds moet leiden tot nationale successen
14-01 2008 | 11:04
Het Oranje Fonds start op 18 januari het zogeheten
'Groeiprogramma'. Daarbij ondersteunt het fonds twintig kansrijke lokale
particuliere initiatieven om uit te groeien tot een nationaal succes. Het
programma is opgezet met organisatieadviesbureau McKinsey & Company en
wordt ondersteund door ABN AMRO, Fortis en De Baak.
Burgers nemen zelf het heft in handen en ontwikkelen succesvolle trajecten om een specifiek probleem op te lossen.
Nationaal succes
Om hierop in te spelen, gaat deze week het
'Groeiprogramma'
van start. Twintig sociale entrepreneurs krijgen de kans om hun lokaal succesvolle initiatief op meerdere plaatsen in het land op te zetten en uit te groeien tot nationaal succes.Grote bedrijven
Het programma is samen met
McKinsey & Company
ontwikkeld en bedrijven zoals ABN AMRO, Fortis en De Baak bieden ondersteuning in de vorm van menskracht of faciliteiten. Via maandelijkse bijeenkomsten, een netwerk én financiering krijgen de projecten de kans om hun groei-ambitie te verwezenlijken.Voorbeeldprojecten
Daarbij gaat het om projecten als de VoorleesExpress (waarbij wekelijks in allochtone gezinnen wordt voorgelezen), Real Victory (een begeleidingsprogramma voor jongeren met overgewicht), Samen uit, samen genieten (waarbij ouderen onder begeleiding theater en concertbezoeken afleggen) en de JongeSlinger (die jongeren inspireert maatschappelijk betrokken te zijn) nemen deel aan het Oranje Fonds 'Groeiprogramma'.
Nieuwe aanpak
Een ander voorbeeld van de nieuwe aanpak van het Oranje Fonds is het programma 'Voor Elkaar in de Buurt'. Dat helpt actieve buurtcomités om ideeën ter verbetering van hun wijk uit te voeren. Het fonds wijkt daarbij af van de eis dat financiering alleen aan stichtingen en verenigingen wordt toegekend.
Sociale cohesie
Door deze aanpak en de uitbreiding van de financieringsmogelijkheden wil het Oranje Fonds zowel ontluikende, pionerende als gevestigde organisaties ondersteunen. Hierdoor komen niet alleen sociale ondernemers, maar ook burgerinitiatieven in aanmerking voor financiering van projecten die ontmoeting tussen mensen stimuleren. Het doel van het Oranje Fonds is daarbij steeds versterking van de sociale cohesie.
Link:
Oranje Fonds Groeiprogramma
Lees ook:
*
Tien genomineerden voor de Appeltjes van Oranje
(4 januari 2008)*
700 maatjeskoppels in het zonnetje gezet
(19 november 2007)*
Flinke startsubsidie Oranje Fonds voor netwerk vluchtelingenvrouwen
(30 oktober 2007)*
Oranje Fonds organiseert Ontmoetingsweekend voor buurtclubs
(27 augustus 2007)*
Tweede kennisdag ‘Maatjesprojecten’ in het Philips Stadion
(13 augustus 2007)*
Oranje Fonds schenkt aan sociale sportprojecten voor beter welzijn
(4 juli 2007)*
Oranje Fonds gaat verder met werk voor kansarme jongeren
(25 juni 2007)Betrokken professionals gezocht +
Voor onze rubriek 'Betrokken professionals' zoeken we interessante sociale professionals die het verschil maken, om te interviewen. De rubriek bestaat meer dan twee jaar en is een combinatie van een interview met een fotoserie. Geïnspireerd door www.kleurrijkwelzijn.nl begonnen we met de special 'Het gezicht van de frontlinie'. De rubriek groeide uit tot een bont overzicht van wat deze professionals te bieden hebben. Suggesties? We ontvangen graag tips plus motivatie van collega's of leidinggevenden, per mail naar alexandra.sweers@reedbusiness.nl (Foto's: Claudia Kamergorodski)
Deze maand in Zorg + Welzijn: +
Terug in land
van herkomst: 'Ik mis
Holland'»
Waarom zit iemand
met dementie
slecht in z’n vel?»
'Ik heb veel
jongeren grootgebracht'»


