-
18-03-2010 | Agnes Wolbert
Sinds gisteren het SCP met nieuwe cijfers kwam, is het kwartje echt gevallen: er gaat bezuinigd worden. Geen nieuws, want dat weten we al vanaf de voor- vorige miljoenennota.
Lees verder
»
Waardering
-
16-02-2010 | Agnes Wolbert
Zeg bij een gevoelstemperatuur van min 10 graden dat het maar 3 graden vriest en niemand zal je geloven. Sterker nog: ook al heb je de thermometer in de hand, men zal eerder denken dat de thermometer stuk is, dan toe te geven dat jij gelijk hebt met die 3 graden. Hetzelfde is er aan de hand met het terugdringen van de bureaucratie in de zorg.
Lees verder
»
Waardering
-
18-01-2010 | Agnes Wolbert
Tot vandaag dacht ik dat werken in kleinere instellingen vooral goed was voor de bewoners en de medewerkers. Ouderen in kleine instellingen zijn meer tevreden, medewerkers vinden het er leuker en zijn gemotiveerder en minder vaak ziek.
Lees verder
»
Waardering
-
21-12-2009 | Agnes Wolbert
Als alle gemeenten in Nederland hun best doen in het ondersteunen van vrijwilligerswerk, mantelzorgers en flink presteren op het vlak van samenlevingsopbouw en verbinden van mensen, dus op het terrein van het nieuwe welzijnswerk, dan worden ze daarvoor financieel gestraft.
Lees verder
»
Waardering
-
29-10-2009 | Agnes Wolbert
Het gaat hard tegen hard tussen 13 aanbestedende gemeenten en de thuiszorgaanbieders in Twente. Reden hiervoor is dat Twentse gemeenten maximaal 19 euro bieden, terwijl het gangbare gemiddelde volgens PWC, op 21 euro ligt. Het gevolg is dat honderden thuiszorgmedewerkers op zoek moeten naar een andere werkgever omdat hun organisatie deze scherpe tarieven niet aankan of aanwil. Het gevolg is ook dat cliënten, en dus de burgers van de gemeente, worden geconfronteerd met andere hulpverleners en hulpverlenende organisaties.
Lees verder
»
Waardering
-
31-08-2009 | Agnes Wolbert
In Terherne, bekend van de Kameleon en dus van verhalen, lef en gemeenschapszin, hebben ze van meer zaken verstand dan van avonturen voor en door de jeugd. Toen enkele dorpsbewoners daar besloten tot het oprichten van een vrijwilligerscentrale, sloot de gemeente daar onmiddellijk bij aan in haar beleid voor de Wmo. Het werkt als volgt.
Lees verder
»
Waardering