'Verbod op vrouwenbesnijdenis helpt'
08-02 2010 | 11:44
Migranten laten zich sneller overhalen hun dochters niet te laten besnijden als ze weten dat vrouwenbesnijdenis verboden is in het land waarin ze wonen. Dat concludeert het kenniscentrum Pharos voor Vluchtelingen en Gezondheid in een onderzoek dat zaterdag tijdens een congres in Rotterdam is gepresenteerd.
Zaterdag was het de internationale dag tegen vrouwenbesnijdenis. Pharos baseert zich op gesprekken met 66 Afrikaanse vrouwen die afkomstig zijn uit landen waar vrouwenbesnijdenis normaal is. Ook hulpverleners zeggen tijdens gesprekken te merken dat migranten sneller bereid zijn vrouwenbesnijdenis af te zweren als ze weten dat er gevangenisstraf op staat.
Verboden
In Nederland is de besnijdenis van vrouwen verboden. Schattingen geven aan dat er per jaar ongeveer vijftig meisjes een besnijdenis ondergaan. Officiële cijfers zijn niet bekend.
Lees ook het dossier 'genitale verminking'
Meer weten? Lees dan ook de gratis Zorg + Welzijn Nieuwsbrief. Daarvoor kunt u zich hier aanmelden.
Opinie: Eigen Kracht keert werkwijze in zorg om +
"Eigen Kracht Conferentie is geen hulpverlenings-, maar een besluitvormingsproces." (Foto: Eigen Kracht Centrale)
Deze maand in Zorg + Welzijn: +
Buurthulp
in Eindhoven »
‘Het taboe
op de dood is
hardnekkig’ »
Wmo op
weg naar
volwassenheid»


