Drie grote steden: alcohol pas boven de 18
10-02 2010 | 02:53
Wethouders van Rotterdam, Den Haag en Utrecht willen een verbod van verkoop van alcohol aan jongeren tot achttien jaar. Nu mogen jongeren onder de zestien geen alcohol kopen.
De Tweede Kamer is van plan de wet te veranderen, zodat gemeenten zelf kunnen bepalen waar ze de grens leggen, bij zestien of achttien jaar. De wethouders zijn daar tegen. Ze zijn bang dat jongeren aan ‘alcoholtoerisme’ gaan doen, dus dat ze juist de gemeenten uitkiezen om te gaan stappen waar de leeftijdsgrens lager ligt. Ze vinden het beter om voor heel Nederland één lijn te trekken.
Amsterdam
Volgens een woordvoerster van de gemeente Den Haag wilde Amsterdam niet meedoen aan de actie van de wethouders.
Meer nieuws in uw inbox? Klik hier voor de gratis Zorg + Welzijn Nieuwsbrief. Voor achtergronden en opinies, neem hier een abonnement op Zorg + Welzijn Magazine.
Zorg + Welzijn Vacatures +
Meer nieuws +
Deze maand in Zorg + Welzijn: +
Terug in land
van herkomst: 'Ik mis
Holland'»
Waarom zit iemand
met dementie
slecht in z’n vel?»
'Ik heb veel
jongeren grootgebracht'»




