Home » Actueel » Nieuws

Kinderen in de isoleer

21-09 2009 | 04:58
Waardering
 

Nadia (16) hoort soms stemmen in haar hoofd en is suïcidaal. Ze is meer dan dertig keer in de isoleercel opgesloten omdat ze een gevaar was voor zichzelf of voor haar omgeving. Minister Klink van Volksgezondheid wil dat het aantal psychisch zieke kinderen, dat in de isoleercel belandt, drastisch wordt teruggedrongen.

Psychiatrisch kinderziekenhuis Accare in Rolde wil ook van de isoleercel af. Dit heeft grote gevolgen voor kinderen zoals Nadia en ook voor het personeel zo blijkt in de documentaire van ZEMBLA van 20 september 2009. De kinderpsychiater kan niet garanderen dat Nadia niet dood gaat in de kliniek. Want agressieve of suïcidale kinderen worden niet opgesloten of platgespoten, maar het personeel leert ze omgaan met hun beperkingen

Get Microsoft Silverlight

Bekijk de aflevering op uitzendinggemist

Ga voor meer video's naar de videopagina >>

Bron: ZEMBLA
Beoordeel dit artikel
Reageer op dit artikel

Volg ons op +




Zorg + Welzijn Vacatures +

Kijk hier voor meer vacatures »

 

Meer nieuws +

  • Principeakkoord cao VVT zonder Abvakabo

    Principeakkoord cao VVT zonder Abvakabo

    23-05-2012 | Alexandra Sweers

    Vakbonden CNV Publieke Zaak, FBZ en NU'91 hebben dinsdag een onderhandelingsakkoord bereikt met werkgeversorganisaties Actiz en BTN over een nieuwe cao in de verzorging, verpleging, thuis- en kraamzorg (VVT). De grootste bond Abvakabo FNV ging niet akkoord.

    Lees verder » Waardering